Projekty domów do 250 tys.

Projekty domów do 250 tys.

Na co zwrócić uwagę wybierając projekt domu jednorodzinnego do 250 tys.?

Osoby, które planują zamieszkać "na swoim" zwykle liczą się z wydatkami rzędu 250-500 tysięcy złotych. O ile to tylko możliwe, starają się maksymalnie obniżyć ten pułap. Najlepszym na to sposobem jest wybór właściwego projektu – takiego, któremu niczego nie brakuje, ale który pozwoli wybudować własny dom niewielkim kosztem.

Dom tani w budowie do 250.000 zł pod klucz

Abstrahując od kosztów zakupu działki budowlanej, istnieje możliwość postawienia własnościowego, wolnostojącego domu za mniej niż 250 tysięcy złotych pod warunkiem wyboru projektu domu odpowiadającego tym założeniom. Takie domy do 250 tys. zł to przede wszystkim proste projekty, o powierzchni maksymalnej 120m2 pozwalające zbudować dom metodą gospodarczą za najwyżej 250 tysięcy złotych. Wybierając dom o mniejszych rozmiarach, zbliżony kosztorys można osiągnąć przy budowie domu metodą zleconą, do stanu pozwalającego na drobne zmiany wykończeniowe, umeblowanie i szybkie wprowadzenie się.

Oszczędności w eksploatacji – charakterystyka projektów architektonicznych domów tanich w budowie

Domy tanie w budowie to również budynki nie generujące zbytnich kosztów eksploatacji w przyszłości. Wynika to z bardzo oczywistego założenia – takie domy, aby mogły być tanie w realizacji, muszą mieć prostą bryłę i jak najmniej elementów stanowiących dodatkowe koszty budowy. W przyszłości prostota bryły przekładać się będzie na oszczędność przy eksploatacji. Projekty tanich domów do 250 000 są tworzone po to, aby były jak najbardziej ekonomiczne, nie tylko w budowie, ale i w późniejszym utrzymaniu. Dzięki temu zyskują w oczach inwestorów posiadających ograniczony budżet na tę inwestycję. W większości projekty domów tanich w budowie to również projekty domów energooszczędnych, które obecnie cieszą się największym zainteresowaniem inwestorów.

Jaki dom można wybudować do kwoty 250 tysięcy złotych? Przegląd projektów z kolekcji domista.pl

W przypadku domów do 250 tys. zł najczęściej inwestor ma do wyboru projekty tanich domów o metrażu poniżej 100m2. Zdarzają się wśród nich jednak perełki większe niż 100m2, w których projektanci uwzględnili sporą powierzchnię, w zamian za zastosowanie jak najprostszej formy i najmniejszej liczby detali, które niestety podnoszą ceny budowy domu. Z reguły są to domy o prostej bryle, na planie prostokąta, pokryte jednolitym dachem dwuspadowym. Istotne jest to, aby wybrać projekt, którego kąt nachylenia dachu będzie się zgadzał z warunkami zabudowy na danym terenie. W projektach tych uwzględniono maksymalną izolację cieplną, a przy tym zachowano elegancję i spójność z najnowocześniejszymi trendami.

Domy tanie w budowie to przede wszystkim domy parterowe oraz z poddaszem użytkowym, a także domy z garażem na jedno lub dwa auta. W cenie 250 tys. zł inwestor otrzymuje dom w stanie surowym zamkniętym. W skład wykończeni będą wchodzić: ocieplenie z zewnątrz, okna i drzwi, dach, położone są tynki i podłogi, a dom jest podpięty do instalacji wodnej, kanalizacji i elektryczności, ma także zainstalowane ogrzewanie centralne. Inwestor ma możliwość realizacji takiej budowy zarówno na działkach o mniejszej, jak i większej powierzchni. Warunkiem jest jedynie wybór właściwego projektu domu za mniej niż 250 tys. zł.

Dlaczego projekty domów tanich w budowie do 250 tys. cieszą się tak ogromną popularnością wśród młodych?

Obecnie domy poniżej 250 tys. zł cieszą się największym powodzeniem wśród inwestorów, którzy poszukują korzyści z porzucenia myśli o mieszkaniu w bloku w centrum miasta, na rzecz zamieszkania poza miastem we własnym domu wolnostojącym. Korzyści finansowe są tu jednymi z najłatwiej przemawiających do inwestora. Aby kupić w mieście mieszkanie dla czteroosobowej rodziny, potrzeba wydać przynajmniej 300 tysięcy złotych. W tej cenie, lub za niewiele więcej, szczęśliwy nabywca może postawić swój własny, przestronny i mający wszystko co potrzeba dom, łącznie z zakupem działki budowlanej. Wybierając odpowiedni projekt taniego domu z kosztorysem można zyskać dużo więcej przestrzeni i prywatności za pieniądze zbliżone do tych, które trzeba zapłacić za kupno mieszkania o rozsądnej powierzchni w mieście. Bardzo wiele projektów uwzględnia budowę domu do 250 tysięcy metodą zleconą, a zatem wykonując ją metodą gospodarczą można zaoszczędzić jeszcze więcej i mieć własny dom kosztujący mniej niż mieszkanie w bloku.

Czy do 250 tys. PLN, budując systemem gospodarczym, można postawić dom gotowy do zamieszkania?

Głównymi odbiorcami projektów domów tanich w budowie są inwestorzy, którzy muszą liczyć się z kosztami podczas realizacji marzeń o budowie własnego domu. To kategoria projektów dla tych klientów, którzy mają określony budżet na budowę domu i nie mogą go przekroczyć. To zazwyczaj młodzi ludzie, którzy nie zamierzają obciążać się kredytem na kilkadziesiąt lat, dlatego szukają możliwości jak najtańszej realizacji budowy własnego domu. Aby stać się właścicielem własnego lokum, trzeba liczyć się z wydatkiem przynajmniej 250 tysięcy złotych. Na szczęście plany architektoniczne domów tanich w budowie uwzględniają ograniczony budżet młodych i dynamicznych inwestorów, którzy nie chcą wielkiej willi, a do szczęścia wystarczy im tylko własny, niewielki dom, który zapewni komfort dla wszystkich domowników. To również dobra propozycja dla inwestorów, którzy do budowy domu muszą doliczyć koszt nabycia działki, przez co inwestycja staje się bardzo kosztowna.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *