Projekty domów w kształcie litery T

Projekty domów w kształcie litery T

Na co zwrócić uwagę wybierając projekt domu jednorodzinnego w kształcie litery T?

Wśród rodzajów planów architektonicznych można wyróżnić te, których rzuty przypominają znane nam litery: L, T czy U. Projekty w kształcie prostokąta czy kwadratu to jedne z najczęstszych, za to te o innych kształtach zdarzają się bardzo rzadko. Dom o podstawie w kształcie litery T to bardzo ciekawy wybór, pozwalający przede wszystkim w oryginalny sposób rozmieścić poszczególne pomieszczenia tak, aby dawały one maksimum komfortu podczas użytkowania.

Jak wykorzystać projekty na planie litery T dla korzyści mieszkańców? Pomysły w aranżacji.

Dobrym pomysłem jest wybór projektu domu na planie T, w którym trzon będzie częścią zwróconą ku stronie południowej. Wówczas w centralnym punkcie budynku można urządzić fantastyczną strefę dzienną, z wielkimi przeszkleniami i oknami narożnymi, dzięki której do środka będzie wpadało mnóstwo światła. To sprawi, że najczęściej użytkowana strefa w domu będzie najlepiej oświetlona o każdej porze roku, a przy tym najlepiej dogrzana światłem naturalnym.

Projekt domu w kształcie litery T to bardzo wiele możliwości aranżacyjnych, które można ciekawie wykorzystać z myślą o komforcie mieszkańców, ale również o niższych nakładach na utrzymanie domu. Jeśli chce się jak najtańszym kosztem zrealizować projekt takiego domu, trzeba zwrócić uwagę na to, by jego bryła była maksymalnie uproszczona, a co za tym idzie – również konstrukcja dachu nie wymagała dużo pracy i pieniędzy. W takim przypadku warto pomyśleć o budowie domu parterowego lub tego z płaskim, czy też dwuspadowym dachem.

Jakie projekty w kształcie T znajdują się na domista.pl?

Nasza oferta została skonstruowana z myślą o tych najbardziej wymagających inwestorach, jak i tych, którzy oczekują jedynie maksymalnego komfortu życia w domu zbudowanym stosunkowo niewielkim kosztem. Znajdziesz tu zarówno projekty domów z garażem wkomponowanym w jedno z ramion budynku, jak i te bez garażu – idealne na mniejsze posesje lub tam, gdzie domownicy nie potrzebują garażować auta.

To przede wszystkim szeroki wybór projektów domów parterowych, ale również tych z poddaszem użytkowym czy piętrowych, które również ciekawie wpisują się w koncepcję litery T i pozwalają stworzyć dzięki temu bardzo piękny, funkcjonalny budynek. Mamy wśród wielu wariantów projekty domów małych na planie litery T, oraz tych o średniej i dużej powierzchni – każda z tych grup ma swoich odbiorców.

Wszystkie nasze projekty łączy jedno – dzięki temu, że są planowane na kształt T, poszczególne części tej litery mogą w sposób funkcjonalny korzystnie dzielić dom na strefy: dzienną, nocną i gospodarczą. Wybierając sposób umieszczenia domu względem stron świata oraz drogi dojazdowej, można uzyskać naprawę oryginalne, doskonałe w użytkowaniu wnętrze, którego poszczególne części będą świetnie skomunikowane.

Jakie zalety ma dom w kształcie litery T?

Litera T pozwala zwiększyć powierzchnię padania światła na poszczególne części budynku, co sprzyja wyeksponowaniu ich na naturalne światło. Umieszczając dom trzonem w stronę południa, można w maksymalny sposób zwiększyć dostęp do słońca w ciągu dnia wielu pomieszczeniom, o ile zadba się o zamontowanie w nich właściwych okien. Tym samym wybierając ten projekt można uzyskać dom korzystny pod względem energooszczędności.

Taki projekt pozwala przede wszystkim pięknie wyeksponować swój wymarzony dom – ukryć w cieniu garaż, schować okna sypialni, i wypuścić na prowadzenie piękną strefę dzienną. Lub też odwrotnie – uwidocznić od frontu jedynie daszek litery T, umożliwiając budynkowi wtopienie się w otoczenie jednorodzinnych domków o prostej bryle, a na tyłach urządzić sobie prawdziwą strefą relaksu z salonem prowadzącym wprost na taras schowany częściowo za jednym z ramion litery T.

Dla kogo gotowe projekty domów przypominające literę T bądę dobrym wyborem? Koszty budowy domu.

Przede wszystkim dom w kształcie zbliżonym do litery T powinni wybrać inwestorzy, którym podoba się wizja ciekawej, swobodnej aranżacji pomieszczeń względem takiej formy. To najczęściej osoby mające spore rodziny i poszukujące dla nich dogodnego, przestronnego domu parterowego, lub domu piętrowego albo z poddaszem na niewielką działkę, ale zaprojektowanego właśnie w postaci litery T.

Zarówno duże rodziny, jak i te mniejsze doskonale odnajdą się w takim domu – zależy to bardziej od jego metrażu niż kształtu. Na pewno poleca się tę kategorię projektów osobom, które kochają oryginalność, a jednocześnie nie chcą odważyć się na nieszablonową kubaturę domu nowoczesnego z ekstremalnymi rozwiązaniami architektonicznymi – nadbudówkami, lukarnami, wnękami, podparciami na kolumnach, i tym podobnymi.

Zachęcamy do przejrzenia naszej oferty, w której znajdują się projekty domów o podstawie w kształcie litery T – wiele z nich z pewnością będzie odpowiadało Waszym oczekiwaniom.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *