Projekty domów z 2 łazienkami

Projekty domów z 2 łazienkami

Podpowiadamy, czym kierować się przy wyborze projektu domu z dwoma łazienkami?

Komfort korzystania ze wszystkich pomieszczeń w domu to priorytet dla wszystkich inwestorów. To sprawia, że coraz częściej decydują się oni na wybór projektu domu z 2 łazienkami zamiast jednej łazienki i osobnej toalety dla wszystkich domowników. Z przyjemnością przedstawiamy nasze propozycje takich projektów, uwzględniające najnowsze trendy oraz potrzeby najbardziej wymagających odbiorców.

Co wyróżnia projekty domów z 2 łazienkami?

Charakterystyczna, choć oczywiście niejedyna cecha tych planów architektonicznych to oczywiście obecność dwóch łazienek. Jeśli dom ma mieć dwie kondygnacje, to zwykle w projektach rysuje się jedną łazienkę z toaletą (osobno lub razem) na parterze i drugą na piętrze lub poddaszu, gdzie w większości projektów znajduje się strefa nocna. Takie rozmieszczenie umożliwia swobodne korzystanie z pomieszczeń bez konieczności przemieszczania się pomiędzy piętrami.

Domy parterowe również mogą mieć dwie łazienki. Z reguły jedna z nich usytuowana jest bliżej salonu i traktowana jako pomieszczenie „dla gości”, a druga w pobliżu sypialni. Coraz częściej wykorzystywanym rozwiązaniem wśród inwestorów jest projekt domu z dwoma łazienkami, z czego jedna to pomieszczenie zlokalizowane w sypialni rodziców, często połączonej także z garderobą. Rozwiązanie tego typu daje gospodarzom niezbędną przestrzeń i intymność podczas codziennej toalety. Projekty domów z łazienką w sypialni zwykle mają bardzo nowoczesny charakter i uwzględniają wszystko, czego domownicy mogą potrzebować do komfortowego mieszkania.

Jakie wyposażenie uwzględniają domy z dwoma łazienkami na poddaszu lub parterze?

Wybierając spośród projektów domów z 2 toaletami należy zwrócić uwagę na rozmiar tych pomieszczeń – aby idealnie pasował on nie tylko do obecnych, ale również potencjalnych przyszłych potrzeb. Gdy w projekcie nie uwzględniono osobnego miejsca jako pralni, jedna z łazienek powinna posiadać projekt z przyłączem wody i energii elektrycznej niezbędny dla umieszczenia tam pralki oraz ewentualnej suszarki.

Na wyposażeniu łazienek wybieranych przez inwestorów w takich projektach najczęściej znajduje się duża wanna (zwykła lub narożna) w jednym z pomieszczeń oraz kabina prysznicowa w drugim. Często projekty domów z 2 łazienkami zawierają także sedes (o ile WC nie widnieje na projekcie jako odrębne pomieszczenie) oraz bidet.

Kiedy warto pokusić się na gotowy projekt domu jednorodzinnego posiadający 2 łazienki?

W przypadku takiego rozwiązania trudno dyskutować z argumentem, jakim jest maksymalny komfort domowników, gdy w domu są dostępne dwie łazienki. Nawet przy małej liczbie mieszkańców normą są sytuacje, w których podczas porannego przygotowywania się do wyjścia z domu trudno skorzystać z toalety czy umywalki, gdy jedyna łazienka jest zajęta.

Odstraszyć może jedynie cena budowy dwóch odrębnych, w pełni wyposażonych w armaturę łazienek. W takiej sytuacji koszty materiałów należy przemnożyć razy dwa, podobnie jak koszty pracy ekipy wykończeniowej. Zdecydowanie jednak warto skusić się na to przedsięwzięcie, ponieważ dom z dwoma łazienkami zawsze jest rozwiązaniem sprzyjającym komfortowi codziennego życia, a te pomieszczenia jeszcze przez wiele lat mogą nie wymagać remontu, szczególnie gdy urządzi się je w stonowanej kolorystyce i ponadczasowym stylu.

Zobacz jakie projekty z dwoma łazienkami znajdziesz w ofercie domista.pl? A może łazienka i toaleta?

Coraz częściej pojawia się zapotrzebowanie na umieszczenie w projekcie dwóch łazienek nawet wówczas, gdy dom nie cechuje się wyjątkowo imponującym metrażem. Niektóre projekty małych domów uwzględniają dwie łazienki z WC, choćby niewielkie. Wynika to bezpośrednio z oczekiwań inwestorów, którzy potrzebują maksimum komfortu w swoim nowym domu, choć nie mogą sobie pozwolić na wielki metraż.

Mamy w ofercie na przykład plany domów parterowych z 2 łazienkami, jak również projekty domów z dwoma łazienkami z garażem czy bez garażu, a także wiele innych, bardzo różnorodnych propozycji dla najbardziej wymagających osób. Warto zwrócić uwagę na nasze propozycje, gdyż każda z nich jest wyjątkowa i może okazać się tym jedynym domem wybranym spośród setek ofert, w którym zaczną się spełniać Państwa marzenia!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.