Projekty domów w kształcie litery U

Projekty domów w kształcie litery U

Wybór gotowego projektu taniego domu w literę U - na co zwrócić szczególną uwagę?

Poszukujesz idealnego projektu domu, który będzie najlepiej odzwierciedlał Twoje odważne podejście do życia i miłość do harmonii? Projekt domu w kształcie litery U to jeden z tych mniej typowych, ale za to pozwalających na fantastyczne rozplanowanie przestrzeni wariantów planów architektonicznych.

Co to jest projekt domu zbliżony do litery U?

Dom na planie litery U w rzucie będzie miał kształt nieco do niej zbliżony. To znaczy, będzie składał się z podstawy i dwóch równoległych skrzydeł. Zazwyczaj „ramiona” takiego budynku są skierowane w stronę tyłów domu, a od frontu zdaje się on mieć typowo kwadratowy lub prostokątny kształt. Pomiędzy dwoma skrzydłami budynku, na zewnątrz wspaniale mieści się strefa wypoczynkowa - tu można zbudować basen, a dzięki otoczeniu go z trzech stron ścianami domu, miejsce to będzie nie tylko osłonięte od wiatru, ale również zyska nieco bardziej intymny charakter.

Jakie projekty na wzór litery U znajdziesz w ofercie domista.pl? Zobacz małe i duże domy jak "U"

W większości przypadków proponowane przez nas projekty domów o podstawie w kształcie litery U to domy parterowe, przeznaczone na duże działki. W takich domach fantastycznie prezentują się dachy dwuspadowe, ale nic nie stoi na przeszkodzie, aby w swoim wymarzonym domu zafundować sobie poszycie wielospadowe lub dach płaski. Domy tego rodzaju mają zwykle nowoczesny charakter. Dzięki realizacji z wykorzystaniem najnowocześniejszych technologii oraz innowacyjnych materiałów, mogą one być bardzo ekonomiczne w codziennej eksploatacji.

Nasze domy są nastawione przede wszystkim na wygodę. To budynki z garażem jedno- lub dwustanowiskowym, z tarasem, nierzadko również z pomieszczeniami takimi jak pralnia, kotłownia, spiżarnia czy garderoba - według uznania. W przypadku budynków piętrowych lub z poddaszem, wiele naszych projektów domów jak litera U zyskuje bardzo oryginalnego wyrazu i ma wiele ciekawych możliwości na wykorzystanie przestrzeni. W większości są to budynki średnie lub duże, gdy chodzi o powierzchnię użytkową, w których najlepiej odnajdą się kilkuosobowe rodziny. Z pewnością wśród naszych projektów uda się znaleźć ten idealny!

Jakie są wady i zalety domów jednorodzinnych kształtem przypominające literę U? Co z kosztem budowy?

Inwestorzy wybierający dom U-kształtny powinni liczyć się z koniecznością posiadania większej działki, gdyż zazwyczaj ten kształt wymusza odpowiedni sposób rozplanowania przestrzeni, tak aby całość była proporcjonalna w stosunku do parceli.

Jednak zalet posiadania takiego domu jest tak wiele, że zdecydowanie warto się na niego skusić! To przede wszystkim ogromna powierzchnia użytkowa - idealna dla większej rodziny, nie zmuszająca do szukania alternatywnych sposobów podziału stref wewnątrz, ale zapewniająca miejsce dla każdego domownika. Projekt domu jednorodzinnego w kształcie U to także fantastyczny sposób na rozplanowanie przestrzeni - tak, aby strefa dzienna, nocna i gospodarcza były całkowicie od siebie odrębne, ale jednocześnie doskonale skomunikowane. Możliwość zaaranżowania osłoniętego z trzech stron wygodnego tarasu zewnętrznego, a nawet wybudowania odkrytego basenu na tyłach domu to atut, który sprawia, że taki U-kształtny dom nabiera charakteru „miejskiej willi”.

Jak zaaranżować przestrzeń w domu jak litera U?

Najczęściej w takich domach centralna część domu stanowi strefę dzienną - z wyjściem na taras na tyłach domu i przestronną kuchnią z oknami od frontu. Zapewnia to optymalne wykorzystanie dostępnej przestrzeni, a także światła słonecznego. Jedno ze skrzydeł domu przeznacza się wówczas na część gospodarczą, a drugie - na strefę nocną, z sypialniami dla każdego z domowników.

Można również pokusić się o inne sposoby rozplanowania pomieszczeń - w tym celu warto wybrać najbardziej odpowiadający inwestorowi gotowy projekt domu spośród proponowanych przez nas. W zależności od konkretnej powierzchni, liczby kondygnacji, czy nawet kąta nachylenia dachu oraz kilku innych detali, rozplanowanie powierzchni może być bardzo różne, ale zawsze łączy je jedno - możliwie jak najlepsze dopasowanie do naturalnych walorów działki i jej usytuowania względem drogi dojazdowej i stron świata.

Domy o podstawie w kształcie litery U - komu polecamy?

Z uwagi na dość dużą powierzchnię, domy na planie litery U polecamy głównie większym rodzinom lub tym, które planują w przyszłości powiększenie. Odbiorcami tych projektów powinni być przede wszystkim inwestorzy, którzy mają do dyspozycji lub planują zakupić większą parcelę - taką, która umożliwia swobodną realizację projektu domu parterowego jak U lub o dużej powierzchni użytkowej i z mocno rozbudowanym terenem do wypoczynku i rekreacji. W związku z tym polecamy takie projekty dużych domów na przedmieścia oraz na wieś - gdzie będą mogły zostać zaprezentowane w całej okazałości, odkrywając swoje wszystkie walory.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *