Projekty domów z pompą ciepła

Projekt domu Marin

Marin (165.00 m²)

Garaż
2 auta
Pokoje
3 + salon
Łazienki
3
Projekt domu Marin 2

Marin 2 (134.05 m²)

Garaż
2 auta
Pokoje
2 + salon
Łazienki
2
Projekt domu Marsylia

Marsylia (244.85 m²)

Garaż
brak
Pokoje
7 + salon
Łazienki
3
Projekt domu Orbis

Orbis (165.55 m²)

Garaż
brak
Pokoje
5 + salon
Łazienki
3
Projekt domu Miami

Miami (253.40 m²)

Garaż
2 auta
Pokoje
6 + salon
Łazienki
3
Projekt domu Agawa 3

Agawa 3 (211.55 m²)

Garaż
2 auta
Pokoje
5 + salon
Łazienki
3
Projekt domu Roleks Bis 3 EKO

Roleks Bis 3 EKO (108.50 m²)

Garaż
1 auto
Pokoje
4 + salon
Łazienki
2
Projekt domu Circulus

Circulus (162.20 m²)

Garaż
brak
Pokoje
4 + salon
Łazienki
2
Projekt domu Tuba

Tuba (165.65 m²)

Garaż
brak
Pokoje
4 + salon
Łazienki
2
Projekty domów z pompą ciepła

Na co zwrócić uwagę decydując się na projekt domu ogrzewanego pompą ciepła?

W naszym klimacie dom bez jakiegokolwiek ogrzewania nie miałby racji bytu. Występujące w Polsce długie, mroźne zimy sprawiają, że w wielu domach kaloryfery lub podłogówkę włącza się jesienią, a wyłącza dopiero późną wiosną, bo przez zdecydowaną większość roku pomieszczenia wymagają dogrzewania np. projekty domów z pompą ciepła. To powoduje, że już na etapie wyboru projektu należy zastanowić się nad tym, jaki będzie system grzania powietrza i wody. Ma to na celu nie tylko optymalne wykorzystanie ciepła i rozprowadzanie go po budynku przy jak najmniejszych jego stratach, ale również ograniczenie kosztów budowy systemu grzewczego i jego eksploatacji.

Pompa ciepła w domu jednorodzinnym – co to jest?

To bardzo ekologiczny system grzewczy, który nie wymaga zasilania paliwami, aby dostarczać wydajnego, dobrej jakości ciepła do domu. Pompa ciepła wykorzystuje procesy termodynamiczne, aby pobierać ciepło z otoczenia (gruntu, wody lub powietrza) i oddać je do środka pomieszczenia. Specjalne urządzenie zamienia energię naturalną w ciepło, ogrzewając wnętrze domu, a wydalając na zewnątrz powietrze chłodne. Do zasilania pompy ciepła niezbędny jest jednak prąd – ale jego pobór to zaledwie 25% energii, którą wykorzystuje do ogrzania domu. Reszta pobierana jest wprost z natury.

Dom z pompą ciepła jest zatem budynkiem ekologicznym, a przede wszystkim – energooszczędnym. Wykorzystuje maksimum naturalnych źródeł energii, więc w połączeniu z panelami fotowoltaicznymi na dachu może stworzyć idealny duet zapewniający rodzinie ciepło w grzejnikach i w kranach praktycznie bez limitu i bez dużych rachunków! Pompa współpracuje świetnie z systemami ogrzewania podłogowego i ściennego, dlatego dzięki tej inwestycji można zapewnić sobie naprawdę wspaniały dom – przyjazny i bez kaloryferów na ścianach, które czasem utrudniają swobodną aranżację. Nasze projekty energooszczędnych domów bardzo często uwzględniają właśnie pompy ciepła.

Czy budowa małego domu z pompą ciepła jest opłacalna?

Budowa pompy ciepła to koszt rzędu kilkudziesięciu tysięcy złotych, tym wyższy, im więcej systemów pragnie się połączyć – na przykład kładąc ogrzewanie podłogowe i fotowoltaikę. Dużo prościej jest podjąć tę decyzję na etapie wyboru projektu – wówczas można po prostu postarać się o wyższy kredyt. Termomodernizacja budynku wiąże się z dodatkowymi trudnościami i kosztami, dlatego zaleca się, aby tak poważne inwestycje planować jeszcze zanim postawi się dom. Pompa ciepła uwzględniona w projekcie daje komfort zaplanowania w najdrobniejszych szczegółach całego systemu grzewczego, tak, aby jego eksploatacja była maksymalnie wydajna, co nie zawsze może się udać przy termomodernizacji.

Zazwyczaj projekty domów z ogrzewaniem pompą ciepła wybiera się w miejscach, gdzie nie ma możliwości przyłączenia gazu ziemnego z sieci, lub takie przyłącze byłoby bardzo kosztowne. Jeśli inwestor buduje się w miejscu, gdzie istnieje już gazociąg, zwykle wybiera podłączenie się do niego z uwagi na nieporównanie niższy koszt całej inwestycji. Pompa ciepła może jednak zwrócić się po latach użytkowania, oczywiście w postaci bardzo niskich rachunków za ogrzewanie. Dlatego warto myśleć o projekcie domu ogrzewanego pompą ciepła jako o długofalowej inwestycji.

Jakie projekty domów z ogrzewaniem pompą ciepła znajdziesz w katalogu domista.pl?

Jeśli ekologia ma dla Ciebie duże znaczenie i chcesz jak najmniej wydawać w przyszłości na utrzymanie domu, a przy tym planujesz budowę w miejscu, w którym takie rozwiązanie wydaje się być najkorzystniejsze, pomyśl o planie domu ogrzewanego pompą ciepła. W naszej ofercie znajdują się zarówno projekty dużych domów nowoczesnych, jak i tych mniejszych, w stylu tradycyjnym – ponieważ każdy dom zasługuje, by być ogrzewany jak najwydajniejszymi systemami. Jednak szczególnym odbiorcą tych projektów jest inwestor, który planuje budowę dużego, a przy tym kosztownego domu – w takim przypadku kilkudziesięciotysięczna inwestycja będzie wyglądała lepiej, niż w przypadku małego domu o niskich kosztach realizacji, który łatwo ogrzać gazem lub innym źródłem ciepła.

Nasze projekty uwzględniają wszelkie założenia potrzebne, by dopasować jak najlepszą pompę ciepła – czyli powierzchnię domu, jego kubaturę, mocne i słabe strony. Wybierając nasz projekt domu z pompą ciepła możesz tylko poszukać najlepszego wykonawcy do swojej inwestycji, ponieważ wszystkie jej szczegóły zostaną już uwzględnione na etapie projektowania.

Dla kogo jest projekt domu parterowego z pompą ciepła?

Z pewnością jest to propozycja dla osób odważnych, lubiących nowinki technologiczne i myślących bardzo przyszłościowo – nie tylko w kontekście zaoszczędzenia na budowie, ale przede wszystkim oszczędzania na użytkowaniu domu. To również dobry wybór dla tych, którzy kupują działkę w miejscu, w którym nie opłaca się przyłącze do gazociągu. Jeśli nieobce jest Ci dbanie o środowisko naturalne i pragniesz wykorzystywać jego zasoby odnawialne do maksimum, aby żyło się wygodniej, po prostu sięgnij po projekty domów ogrzewanych pompą ciepła i znajdź wśród nich swój wymarzony dom dla całej swojej rodziny.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *