Projekty domów z poddaszem użytkowym

Projekty domów z poddaszem użytkowym

Jaki projekt domu z poddaszem użytkowym wybrać?

Poddasze użytkowe to stylowy sposób na zwiększenie walorów użytkowo-estetycznych swojego domu. Projekty z poddaszem użytkowym są polecane inwestorom, którzy muszą ograniczać się pod względem metrażu działki, lecz nie chcą tego robić kosztem własnego komfortu.

Wygodny podział stref na dzienną na parterze i nocną na poddaszu - katalog gotowych projektów na domista.pl

W nowoczesnych projektach domów jednorodzinnych coraz większą uwagę przywiązuje się do podziału budynku na część nocną i dzienną. W skład strefy sypialnianej wchodzić będą sypialnie poszczególnych domowników, przylegające do nich łazienki oraz garderoby. Strefa rodzinna, towarzyska oraz do pracy to natomiast kuchnia, jadalnia i salon, a także pomieszczenia gospodarcze, gabinet i toaleta. Projekty tanich domów z poddaszem użytkowym niejako z założenia uwzględniają ten podział, wyróżniając część dzienną na dolnej kondygnacji, a sypialną na górnej. Takie rozdzielenie sypialni od salonu to wygoda wszystkich domowników, ale nie tylko. W nowoczesnych gotowych planach domów z poddaszem bierze się pod uwagę również zagospodarowanie stref pod kątem ustawienia poszczególnych pomieszczeń względem stron świata. Poddasze do użytku mieszkalnego w doskonały sposób wpasowuje się w tę konwencję.

Dom z użytkowym poddaszem to także możliwość zaaranżowania na górnej kondygnacji domowego biura, siłowni, czy bawialni dla dzieci. Możliwości aranżacyjnych jest tyle, ile ciekawych projektów domów z poddaszem.

Optymalne wykorzystanie zasobów światła w projektach domów z poddaszem użytkowym

Dom z poddaszem do zagospodarowania będzie doskonałą propozycją dla inwestora ceniącego sobie ekologiczne życie. Pomieszczenia zlokalizowane pod dachem, czyli sypialnie, wykorzystują w pewnym stopniu słaby punkt poddaszy, czyli trudności z doświetleniem i dogrzaniem tych pomieszczeń. Ciemniejsze i chłodne sypialnie to bardzo duży atut dla komfortu snu, tym bardziej przemawiający za gotowymi projektami parterówek z poddaszem użytkowym. Optymalne wykorzystanie zasobów światła daje też możliwość obniżenia rachunków za prąd i ogrzewanie, w szczególności istotnych w porze zimowej.

Domek parterowy z poddaszem jak z bajki...

Nowoczesne projekty domów z poddaszem potrafią stworzyć klimat niczym z bajki lub z angielskich książek o bujających w obłokach romantyczkach. Sypialnia na poddaszu, możliwość wpatrywania się nocą w gwiazdy przez okno połaciowe i bujany fotel gdzieś w kącie to dla wielu osób opis wymarzonej sypialni. Dziś gotowe projekty domu z poddaszem cieszą się ogromnym powodzeniem nie tylko ze względów estetycznych, ale przede wszystkim – praktycznych. Dom z poddaszem użytkowym daje możliwość wykonania efektownych balkonów czy lukarn, które wpływają na bardziej romantyczny, stylowy charakter domu.

Zagospodarowanie dostępnej przestrzeni do maksimum

Dom parterowy z poddaszem użytkowym to najlepszy sposób na połączenie uroku domu parterowego z wygodą posiadania dwóch kondygnacji. Inwestorzy mający do dyspozycji niewielkie działki z pewnością doceniają możliwość zbudowania poddasza użytkowego do celów sypialnianych. Jest to tym lepszy wybór, gdy działka sąsiaduje blisko z innymi posesjami – okna dachowe zainstalowane w wybranych gotowych projektach skutecznie gwarantują intymność. Strefie nocnej zostaje więc zapewniony odpowiedni poziom prywatności, zaś dziennej – przestrzeń, światło i łatwy dostęp do głównych pomieszczeń. Wybierając projekt domu z poddaszem użytkowym i kosztorysem inwestor ma możliwość wybudowania niewielkiego, energooszczędnego i bardzo romantycznego domu, który z pewnością spełni jego oczekiwania. Projekty domów z poddaszem są bardzo różnorodne – to zarówno przestrzenie artystyczne, z nietypowymi skosami, oknami połaciowymi, lukarnami, jak i proste i łatwe w aranżacji poddasza pod dwuspadowym dachem nachylonym pod wygodnym kątem. Każdy z projektów domów z poddaszem jest charakterystyczny, i każdy zasługuje na uznanie.

Ogromna różnorodność i oszczędność czyli na co zwrócić uwagę przeglądając projekty domów jednorodzinnych z poddaszem użytkowym?

Wiele rodzin decyduje się na poddasze użytkowe w celu wygospodarowania większej przestrzeni użytkowej w przyszłości, gdy pojawią się nowi członkowie rodziny. Wybierając projekt domu jednorodzinnego z poddaszem użytkowym można zyskać piękne, optymalnie zagospodarowane wnętrze przy jednoczesnych niewielkich nakładach finansowych. Nawet niewielka działka budowlana ma szansę stać się placem pod budowę domu z marzeń, jeśli tylko uda się znaleźć właściwy plan architektoniczny. Projekty domów z użytkowym poddaszem są tanie w realizacji, wymagają mniejszej ilości materiałów wykończeniowych oraz mniejszego pokrycia dachowego niż w przypadku domów parterowych. Warto zdecydować się na taki gotowy projekt zwiększający powierzchnię użytkową przy niewiele większych nakładach pieniężnych.

Można wybierać spośród planów dużych domów powyżej 200m2, projektów budynków średniej wielkości do 150m2, oraz małych domów do 100m2 dedykowanych niewielkim parcelom. Dostępne są projekty z garażem jedno- lub dwustanowiskowym, wysuniętym, cofniętym lub osobnym albo zamieszczonym w piwnicy, ale również bez niego. Gdy chodzi o przykrycie dachu, gotowe projekty małych domów z poddaszem uwzględniają dachy dwuspadowe, pulpitowe, czterospadowe lub o innych bryłach, kształtujących specyfikę domu. Oprócz tego można dokonać wyboru spośród wersji domów z oknami połaciowymi lub bez nich, z balkonami dającymi efektowny pogląd na okolicę, czy lukarnami. Mnogość projektów gwarantuje wybór domu, który spełni oczekiwania inwestora pod każdym względem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.