Projekty domów z garażem dwustanowiskowym

Projekty domów z garażem dwustanowiskowym

Na co zwrócić uwagę przy wyborze projektu domu z garażem 2-stanowiskowym?

W wielu rodzinach jedno auto to absolutne minimum, by móc swobodnie podróżować na bliższe i dalsze odległości, ale dwa auta to już gigantyczny komfort w codziennym życiu. Dom z garażem 2-stanowiskowym w przypadku rodzin planujących budowę własnego gniazdka jest więc koniecznością, żeby utrzymać dotychczasowy standard życia, lub po prostu móc sobie pozwolić na więcej.

Komu dedykuje się projekty domów z dwustanowiskowym garażem / na 2 samochody?

Kategoria projektów domów z garażem dwustanowiskowym jest bardzo obszerna, ponieważ coraz więcej inwestorów decyduje się na tę opcję. Popularność garaży dwustanowiskowych jest ogromna, ponieważ stale poszerza się grupa nabywców, którzy ich potrzebują. Przede wszystkim dom z garażem na 2 samochody to idealne rozwiązanie dla rodzin, w których przynajmniej dwie osoby posiadają prawo jazdy i mają dwa samochody w rodzinie. Taki układ gwarantuje możliwość wyjeżdżania do pracy lub załatwiania spraw "na mieście" bez konieczności oczekiwania, aż drugi z partnerów zwolni samochód. To również propozycja dla inwestorów, którzy mają jedno auto, ale w przyszłości planują zakup drugiego, na przykład jako dodatkowego środka transportu. Często tę opcję wybierają też osoby, które mają w rodzinie skutery, rowery, motocykle, i potrzebują dla nich miejsca.

Domy jednorodzinne z garażem dwustanowiskowym nie są dużo droższe w budowie czy utrzymaniu niż te z miejscem na jedno auto, a ekstra przestrzeń można dowolnie zagospodarować, choćby jako schowek na rowery lub jako miejsce do przeprowadzania naprawy samochodu. Garażowanie auta jest najlepszym sposobem na utrzymanie go w idealnym stanie przez lata, nawet pomimo częstej eksploatacji, dlatego też projekty domów z garażem powinni brać pod uwagę głównie inwestorzy, którym zależy na utrzymaniu wysokiej wartości swoich aut na wysokim poziomie. To ważna inwestycja dla tych, którzy budują się na działce zlokalizowanej daleko od miasta i codzienne dojazdy do pracy, szkół czy na zakupy są dla nich koniecznością - stąd posiadanie dwóch aut.

Domy z garażem dwustanowiskowym - atrakcyjne projekty na domista.pl

Nowoczesne domy z dwustanowiskowym garażem to nie tylko przestronne wille. Oczywiście wśród projektów domów z garażem 2-stanowiskowym znajdują się propozycje dużych posesji, powyżej 200m2, ale również niewielkie domki do 100m2, ale z rozbudowanym garażem dające dokładnie tyle przestrzeni, ile potrzeba dla mniejszej rodziny. W grupie projektów domów z dwustanowiskowym garażem znajdują się zarówno domy nowoczesne z płaskim dachem, jak i domy klasyczne z dachem dwuspadowym, czy czterospadowym. Garaże są zarówno przylegające bezpośrednio do ściany domu, jak i cofnięte czy wystające, lub zlokalizowane w piwnicy, co stanowi również pewnego rodzaju atut i nie umniejsza powierzchni działki budowlanej. Posiadacze przestronnych działek mogą zdecydować się na dom parterowy z garażem 2-stanowiskowym lub dom piętrowy z garażem na 2 auta, który można zbudować nawet na bardzo wąskiej działce.

Zalety dwustanowiskowego garażu nie takie oczywiste...

Garaż dwustanowiskowy jest dedykowany dwóm autom, co wydaje się być dość oczywiste. Jednak wcale nie musi spełniać swojej pierwotnej roli. Wybudowanie garażu na 2 auta nie jest dużo bardziej kosztowne, niż garażu jednostanowiskowego, co potwierdza wielu zadowolonych nabywców takich projektów. Daje jednak możliwość poszerzenia powierzchni użytkowej, która wydaje się być bardzo przydatna - na przykład do drobnych napraw samochodowych lub garażowania aut gości. Domy z garażem 2 stanowiskowym są też dobrą opcją dla inwestorów, którzy inwestują w gniazdko o niewielkiej powierzchni, bez typowego pomieszczenia gospodarczego lub piwnicy traktowanych jako schowek na rowery, hulajnogi czy miejsce na narzędzia, i pragną zorganizować sobie takie stanowisko właśnie w garażu. Taki przestronny garaż to również świetne miejsce dla majsterkowiczów, którzy poszukują swojego miejsca przy domu, ale w pewnej od niego separacji, aby odgłosami z garażu nie przeszkadzać reszcie domowników. Garaż na dwa samochody to opcja idealna dla osób, które pragną przestrzeni dla swojego auta, by zapewnić sobie wygodne wsiadanie i wysiadanie, czy załadunek samochodu.

Walory estetyczne projektów domów jednorodzinnych z garażem dwustanowiskowym

Garaż dla 2 aut przylegający do domu to duży komfort dla osób poruszających się na co dzień jednym lub nawet dwoma autami, ale również ciekawy aspekt podnoszący walory estetyczne budynku. W koncepcje niektórych projektów dużych domów garaż na dwa auta wpisuje się wręcz idealnie, czyniąc cały budynek bardziej symetrycznym i wyważonym. W przypadku tych domów, ich prosta bryła i nowoczesny charakter stanowią duży atut i pozwalają wpasować się w konwencję nowoczesnego osiedla domków jednorodzinnych. Jednocześnie nawet mały dom z garażem na dwa samochody jest widoczny z daleka i wpływa na prestiż domu w całej dzielnicy. Wśród projektów domów z garażem 2-stanowiskowym znajduje się wiele pięknych, nowoczesnych domów o wysokich walorach estetycznych, w których brama do garażu stanowi spójny element aranżacji posesji.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.