Projekty domów z dużą kuchnią

Projekty domów z dużą kuchnią

Projekt domu z dużą kuchnią - idealne rozwiązanie dla osób kochających swobodę i duże możliwości aranżacyjne.

Kuchnia jest sercem domu i wiedzieć o tym powinien każdy, kto planuje budowę swojego gniazdka. Zawsze warto zdecydować się na dużą kuchnię, ponieważ z biegiem czasu to ona staje się jednym z najczęściej używanych pomieszczeń w domu.

Kuchnia otwarta czy zamknięta? Na co zwrócić uwagę przy wyborze projektu domu z dużą kuchnią?

Nowoczesne projekty domów z dużą kuchnią zakładają wiele bardzo ciekawych rozwiązań architektonicznych wypływających bezpośrednio z preferencji inwestorów. Dla rodzin, które dużo czasu spędzają przy wspólnych posiłkach, dobrym pomysłem jest kuchnia otwarta dająca mnóstwo swobody przemieszczania się pomiędzy pomieszczeniami. Kuchnia w takim projekcie domu staje się centralną częścią strefy dziennej każdego gniazdka. W takiej kuchni stosuje się zwykle szerokie futryny lub łuki, drzwi przesuwne albo lekkie przepierzenia, których zadaniem jest nie rozdzielać drastycznie kuchni od jadalni i salonu, czy też przedpokoju. Taka kuchnia jest bardzo jasna, przestronna i wygodna, ponieważ nie jest ograniczona czterema ścianami i drzwiami. Dużą kuchnię otwartą wybierają inwestorzy, dla których życie rodzinne jest bardzo istotną częścią codzienności. Wybierając projekt domu należy zwrócić uwagę między innymi na typ kuchni, jej usytuowanie względem innych pomieszczeń strefy dziennej, a także powierzchnię. Niektóre projekty domów jednorodzinnych zakładają również przyległą do kuchni spiżarnię, która również wydaje się być praktycznym rozwiązaniem.

Duża kuchnia zamknięta to z kolei propozycja dla osób, które preferują możliwość zamknięcia się w tym pomieszczeniu i skupienia na pracy, której efekty można podziwiać już w osobno usytuowanej jadalni. Zamknięta kuchnia zapobiega przedostawaniu się zapachów gotowania do pozostałych części domu, co dla wielu osób będzie największą zaletą. Ten rodzaj kuchni wybiorą inwestorzy, którzy traktują kuchnię głównie jako miejsce robocze, a czas z rodziną wolą spędzać w salonie lub ciekawie urządzonej jadalni. Pomieszczenie zamknięte jest również sposobem na to, by urządzić je w innym stylu niż jadalnię czy salon, bez konieczności utrzymywania spójności aranżacji czy kolorystyki.

Jakie są zalety domu z przestronną kuchnią od północy, południa czy od strony ogrodu? - Kolekcja DOMISTA

W dużej kuchni z pewnością wygodniej jest się przemieszczać, a zatem przestronne pomieszczenie będzie zachęcało do częstszego spędzania w nim czasu i eksperymentowania. Projekt domu z dużą kuchnią to opcja dla inwestorów, dla których liczy się komfort przyrządzania posiłków, w tym również posiadania licznego sprzętu AGD – zmywarki, dużej lodówki, robotów kuchennych, ekspresów do kawy i innych, dla których trzeba znaleźć dość miejsca na blatach roboczych. Najpopularniejszym rozwiązaniem jest dom z wyspą kuchenną, który wybierają zwykle inwestorzy posiadający liczne rodziny lub mający zamiłowanie do gotowania. Wyspa pozwala na uzyskanie dodatkowej powierzchni roboczej oraz do przechowywania naczyń, a na co dzień jest zwykle miejscem spożywania posiłków, czy czytania porannej prasy przy filiżance kawy. Postawienie tego rodzaju zabudowy na środku kuchni wymaga odpowiedniej przestrzeni i kształtu pomieszczenia. Zwykle buduje się wyspy w kuchniach o charakterze otwartym, gdzie znajdują najlepsze pole do ekspozycji swoich walorów.

Przestronna kuchnia to zwykle pomieszczenie, w którym jest dużo światła wpadającego przez duże, nisko osadzone okna. Taka kuchnia stwarza wiele możliwości aranżacyjnych i daje niepowtarzalną okazję zainstalowania zlewu pod oknem, co jest marzeniem niejednej pani domu i czyni zmywanie naczyń przyjemniejszym. Gotowe projekty domów z dużą kuchnią to fantastyczna propozycja dla inwestorów, którzy doskonale zdają sobie sprawę z tego, że na metrach kwadratowych w kuchni nie ma co oszczędzać – zawsze jest tyle rzeczy, które muszą koniecznie znaleźć swoje miejsce właśnie tam. Dużo miejsca w kuchni to również łatwiejszy sposób umeblowania, nawet bez konieczności kupowania mebli pod zamówienie, dużo droższych i wymagających specjalistycznego montażu.

Projekty domów jednorodzinnych z dużą kuchnią otwartą. Dla kogo ogromna kuchnia z wyjściem na taras?

Inwestorzy, którzy decydują się na dużą kuchnię zamkniętą lub otwartą w swoim nowym domu, mają do wyboru wiele ciekawych gotowych projektów architektonicznych. Z reguły kuchnia zlokalizowana jest na dolnej kondygnacji od strony południowej. Najczęściej plany domów z dużą kuchnią zakładają jej usytuowanie od południa, ponieważ jest to jedno z pomieszczeń, które wymagają dobrego doświetlenia przez większą część dnia. W przypadku domów z wejściem od południa, kuchnia zwykle zwrócona jest w stronę drogi dojazdowej, co daje bardzo wysoki komfort codziennego życia mieszkańców.

Gotowy projekt domu z dużą kuchnią znaleźć można w grupie domów parterowych, domów z poddaszem lub dwukondygnacyjnych. Co więcej, jest to rozwiązanie nie tylko dla dużych domów o powierzchni powyżej 200m2, lecz również dla domów małych, do 100m2 powierzchni. Duże kuchnie są w projektach z dachem płaskim, dwuspadowym i czterospadowym, w domach z piwnicą i bez piwnicy, a także w domach z garażem lub bez niego. Każdy pragnie mieć dużą i wygodną kuchnię, dlatego też większość nowoczesnych projektów właśnie taką zakłada – ponieważ koszty budowy domu z kuchnią o powierzchni 20 lub nawet 30 m2 nie są wcale wyższe, niż w przypadku kuchni małych lub wręcz mikroskopijnych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.