Projekty domów z garderobą

Projekty domów z garderobą

Projekty domów z jedną lub dwoma garderobami z kolekcji DOMISTA - cechy charakterystyczne

Domy z garderobą to obecnie coraz częstszy standard w przypadku wygodnych i nowoczesnych budynków jednorodzinnych. Nie dotyczą już, jak niegdyś, jedynie klasy wyższej. Stanowią wspaniałą funkcjonalność i umożliwiają naprawdę komfortowe korzystanie z pełni walorów, jakie oferuje własny dom.

Kto powinien pomyśleć o domu z garderobą?

Problem z piętrzącymi się stosami ubrań w każdym pokoju dotyczą bardzo wielu rodzin. Okazuje się, że ten kłopot można rozwiązać systemowo. Zamiast organizować w sypialni każdego z domowników szafy i komody ubraniowe, wystarczy wygospodarować przestronne pomieszczenie na garderobę. Dzięki temu wszystkie ubrania można trzymać w jednym miejscu, a sypialnie będę wówczas spełniały wyłącznie funkcję, do jakiej zostały stworzone. Jedna przestronna garderoba dla wszystkich domowników jest też świetnym miejscem do prasowania ubrań, składania ich i segregowania. Domy z garderobą pozwalają na to, aby utrzymać w pozostałej części domu porządek w kwestii ubrań, bielizny pościelowej i innych tekstyliów. Wówczas można sobie pozwolić na to, aby meble w sypialniach, salonie lub przedpokoju miały charakter bardziej dekoracyjny i nie zajmowały tyle przestrzeni.

Projekt domu z garderobą może być dobrą propozycją dla rodzin z dziećmi. Jest to przydatny pokój, jeśli chce się wygospodarować dla każdego z domowników osobną, choć niewielką sypialnię. Dobrze zagospodarowana garderoba może być świetnym pomysłem dla inwestorów, którzy pragną mieć w domu idealny porządek i zachować minimalizm w ilości mebli. Dzięki gotowym projektom domów z garderobą można utrzymać porządek w domu już na etapie budowy swojego domu, poprzez wyraźne zaakcentowanie przestrzeni wyłącznie dla tekstyliów. Są to projekty domów posiadających garderobę możliwe do wykonania bez względu na metraż, ilość kondygnacji czy konstrukcję dachową.

Jakie zalety daje inwestorowi garderoba w domu?

Oferowane obecnie ciekawe projekty domów z garderobą dzięki wygospodarowaniu tego odrębnego pomieszczenia, dają większą swobodę aranżacyjną dla pozostałych pomieszczeń. Sypialnie w takich projektach nie zajmują dużo miejsca, więc na niewielkiej powierzchni domu można zmieścić ich więcej. Również podczas porządkowania garderoby nie robi się zamieszania w całym domu, lecz tylko w jednym pomieszczeniu. Na etapie wyboru projektu domu z garderobą warto zauważyć, że jest to doskonały sposób na zagospodarowanie pomieszczeń wewnętrznych, bez dostępu do światła dziennego, trudnych w ogrzaniu, lecz niewymagających utrzymywania wysokiej temperatury. Projekt garderoby musi jednak uwzględniać właściwy system wentylacji. Ubrania powinny być przechowywane w odpowiednich warunkach, aby nie dochodziło do ich niszczenia czy zawilgocenia.

Najczęściej do zaprojektowania garderoby w domu wybiera się pomieszczenie, w którym nie musi być okien, ale które powinno być zlokalizowane w pobliżu sypialni. Dobrym pomysłem może być umieszczenie garderoby w strefie nocnej – często jest ona projektowana na górnej kondygnacji lub na poddaszu. Dzięki gotowym projektom domów z garderobą można zauważyć, jak łatwo jest korzystać z przestronnych szaf z ubraniami dla każdego z domowników, gdy są one umieszczone w bliskiej odległości sypialni – gdzie zazwyczaj się przebieramy. Nowoczesne projekty domu z garderobą często uwzględniają w tym pomieszczeniu brak drzwi lub drzwi przesuwne, które umożliwiają ścisłe wykorzystanie przestrzeni wewnątrz pomieszczenia na zabudowanie szafami od góry do dołu.

Jakie są koszty przeprowadzenia realizacji projektu domu jednorodzinnego z garderobą?

O ile w pomieszczeniu przeznaczonym na garderobę nie ma okien, to należy pomyśleć o dodatkowej instalacji wentylacyjnej. Jednakże brak okien w garderobie jest wręcz wskazany, ponieważ okno jest dodatkowym elementem, który uniemożliwia zabudowanie garderoby szafami na ubrania w każdej wolnej przestrzeni tego miejsca. Istnieją również projekty budynków z garderobą w każdej z sypialni. Wówczas ma ona nieco mniejszą powierzchnię, ale też konieczne jest wygospodarowanie większej ilości miejsca, kosztem powierzchni użytkowej reszty domu.

Wspólna garderoba dla wszystkich domowników to bardzo duże udogodnienie i niewielki koszt. Wydzielenie takiego pomieszczenia na etapie projektu nie generuje wielkich trudności technicznych, a realizacja nie jest droższa niż budowa jakiegokolwiek innego pomieszczenia w domu o takiej powierzchni. Jest również inny, ale też obiecujący pod względem ekonomicznym aspekt posiadania garderoby w domu. Budując ją, inwestor ma możliwość na stosukowo niewielkiej powierzchni użytkowej zmieścić sypialnie dla każdego z domowników, a także pozostałe pomieszczenia – o niewygórowanym metrażu, lecz funkcjonalnie urządzone dzięki brakowi mebli ubraniowych.

Warto zastanowić się nad posiadaniem wspólnej garderoby dla wszystkich domowników w swoim nowym domu. Projekt domu z garderobą z pewnością spodoba się osobom, które zajmują się praniem i segregowaniem ubrań domowników. Dużo łatwiej jest robić to bez roznoszenia stosów ubrań do sypialni każdego z nich.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.