Projekty domów na planie kwadratu

Projekty domów na planie kwadratu

Na co zwrócić uwagę wybierając projekt domu jednorodzinnego o kwadratowej podstawie?

Inwestorzy poszukujący projektu domu na małą działkę, taniego w realizacji i utrzymaniu, a przy tym klasycznie pięknego, powinni poznać nasze projekty domów na planie kwadratu. Ich realizacja dostarczy mnóstwa satysfakcji, a mieszkanie w nich pozwoli upewnić się, że to była dobra decyzja! To obecnie jedna z najchętniej wybieranych grup projektów nie tylko dla rodzin, ale także dla par.

Jak wyglądają projekty domów w kształcie kwadratu?

Takie domy w rzucie mają kształt idealnego kwadratu. To niejako wymusza na nich kształt dachu – wielospadowy. Oczywiście w naszej ofercie można znaleźć także projekty domów kwadratowych z dachem płaskim – niezwykle funkcjonalne i nowoczesne. W rezultacie budynki te są dość niewielkich rozmiarów i można je postawić na większości działek – nawet tych małych i wąskich, takich jakie często bywają parcele na obrzeżach miast.

Rozplanowanie pomieszczeń w takim domu zwykle nie jest zbyt kłopotliwe. Oferowane przez nas projekty domów w kształcie kwadratu to budynki z poddaszem lub piętrowe, a taki układ pomieszczeń pozwala na swobodne rozmieszczenie strefy dziennej na dolnej kondygnacji wraz z garażem, o ile dom go uwzględnia, i strefy nocnej na górnej kondygnacji lub poddaszu. W przypadku domów parterowych nasi projektanci dokładają wszelkich starań, aby poszczególne pomieszczenia zostały rozmieszczone zgodnie ze stronami świata i korzystnie w stosunku do drogi dojazdowej, dzięki czemu są nie tylko wygodne, ale również energooszczędne.

Na jaką działkę pasuje kwadratowy dom?

Dom na planie kwadratu to bryła bardzo klasyczna, prosta i w większości przypadków pozbawiona elementów utrudniających budowę i podwyższających koszty wykonania. Również z tego względu kwadratowe domy będą świetnie wpasowywały się w większość miejscowych planów zabudowy. Mimo to należy jednak przed zakupieniem projektu upewnić się co do zgodności z nimi w konkretnej gminie.

Jednak ta kategoria dotyczy nie tylko domów małych, na niewielkie działki. Mamy również w ofercie projekty dużych domów z kwadratowym rzutem, również tych piętrowych, o charakterze luksusowej miejskiej willi. To od powierzchni użytkowej domu będzie zatem zależał kształt terenu, na który pasuje konkretny projekt. Olbrzymią zaletą tego typu planów architektonicznych jest jednak to, że można je wykorzystać na większości parceli, bez względu na to, jakie jest ich usytuowanie względem drogi, czy stron świata, ponieważ uniwersalny kształt pozwala na łatwe dopasowanie do konkretnego miejsca.

Dla kogo dom na planie kwadratu będzie idealny?

To szczególna kategoria domów, dedykowana głównie odbiorcom, którym marzy się choćby niewielki, prosty domek na własnym kawałku działki, tani i szybki w budowie, a do tego niedrogi w utrzymaniu. Projekt domu na planie kwadratu w większości przypadków spełnia te oczekiwania. Prosta bryła sprawia, że bardzo łatwo i szybko można go zrealizować, i to na większości działek budowlanych. Mało skomplikowana elewacja i prosta czterospadowa, płaska lub dwuspadowa struktura dachu umożliwiają ograniczenie kosztów zadaszenia do minimum. W dodatku są to w większości projekty małych domów jak kwadrat, a co za tym idzie – o zmniejszonych nakładach energii na ogrzewanie czy oświetlenie, przeznaczonych dla mniejszej liczby domowników. Taka bryła w sposób naturalny pozwala też ograniczać straty ciepła, a odpowiednie umiejscowienie względem stron świata pomoże właściwie doświetlić strefę dzienną, która najbardziej tego potrzebuje.

W większości domy o prostych kształtach wybierają pary – na przykład seniorzy, którzy niewielkim kosztem pragną zbudować sobie dom idealny na spędzenie jesieni swojego życia. Jednak to projekty dobre również dla większych rodzin – szczególnie te o większym metrażu, piętrowe lub z poddaszem. Bez względu na to, ile osób ma zamieszkać w Twoim kwadratowym domu, w większości przypadków będzie to trafiony wybór.

Dom o podstawie kwadratu zwykle przybiera bardzo klasyczną formę. Nowoczesna technologia budowania powoduje, że takie budynki jeszcze przez wiele lat prezentują się w wyśmienitej formie i zachwycają swoimi kształtami oraz prostotą. Jest to szczególnie ważne obecnie, w dobie minimalizmu, gdy prostotę bryły budynku łączy się bezpośrednio z jego funkcjonalnością. Jeśli kierują Tobą względy ekonomiczne, ale również praktyczne – wybór domu na planie kwadratu będzie odpowiedni!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *