Projekty domów z 4 pokojami

Projekty domów z 4 pokojami

Gotowe projekty domów 4-pokojowych idealne dla średniej i dużej rodziny

Wygodny 4-pokojowy dom może stać się idealnym miejscem dla całej rodziny, jeśli liczba pokoi będzie odzwierciedlała potrzeby domowników. Cztery sypialnie w domu dają maksymalny komfort życia dla rodzin średnich lub dużych.

Dla kogo dom posiadający salon oraz 4 sypialnie?

Projekty domów z 4 sypialniami dedykowane są przede wszystkim rodzinom 2+3. Ich głównym założeniem jest to, aby każdy z domowników miał własny pokój. Oprócz strefy dziennej, czyli salonu z kuchnią, w której wszyscy spędzają czas, każdy ma też odrębną sypialnię. Gotowe projekty domów 4-pokojowych mogą być przeznaczone dla rodziców i trójki dzieci z założeniem, aby rodzice oraz każde z dzieci miało własny kąt. Z powodzeniem uda się w nich wygospodarować miejsce dla większej liczby dzieci, dzielących ze sobą sypialnie. Rodziny mniejsze znajdą tam miejsce na komfortowy gabinet, bawialnię lub senioratkę – pokój dla seniora.

Wybierz projekt domu z czterema pokojami

Dom 4-pokojowy jest zwykle budynkiem o większej powierzchni, piętrowym lub z poddaszem. Wśród gotowych projektów domów czteropokojowych znajdują się też te parterowe, o rozległej powierzchni, usytuowane na rozległych działkach. To zarówno domy w stylu klasycznym, jak i w stylu nowoczesnym, posiadające piwnicę, czy też garaż jedno- lub dwustanowiskowy, ale i bez garażu. Wszystkie 4 sypialnie mogą zostać rozmieszczone na piętrze lub poddaszu. Pozwoli to na stworzenie w naturalny sposób podziału budynku na strefę dzienną na dole oraz nocną na górze, co jest rozwiązaniem praktycznym i wygodnym. Usytuowanie wszystkie 4 sypialni na piętrze również może dać ten efekt, o ile projekt uwzględni owe pomieszczenia jako osobnę strefę domu. Poprzez wybór projektu, w którym część sypialni zlokalizowana jest na dolnej, a część na górnej kondygnacji, gospodarze mogą w inny, ciekawe sposób dokonać własnego podziału tych pomieszczeń. Cztery pokoje mogą zostać uwzględnione w domach posiadających różnego typu zadaszenie, zarówno dwuspadowe, jak i czterospadowe oraz dach kopertowy.

Koszty budowy domu z 4 pokojami w katalogu domista.pl

W zależności od potrzeb inwestora, projekt domu z salonem i czterema pokojami może zostać opracowany dla mniejszych lub większych powierzchni użytkowych. Niewielkie domy z poddaszem mieszkalnym o powierzchni do 100m2 bez trudu pomieszczą czteroosobową rodzinę. W przypadku większych powierzchni sypialnie zyskują na metrażu, a domownicy na przestrzeni, którą mogą dowolnie zaaranżować. Koszty budowy domu są uzależnione przede wszystkim od rodzaju pokrycia dachu oraz stanu skomplikowania bryły. Inwestor, który wybierze dom o prostej bryle i dachu nieskomplikowanej konstrukcji, może z powodzeniem wybrać projekt domu 4-pokojowego o większej powierzchni, o ile ma możliwości realizacji takiego planu na swojej działce budowlanej.

Na co zwracać uwagę przy wyborze projektu domu jednorodzinnego z 4 pokojami?

Głównym zadaniem inwestora będzie dopasowanie projektu domu do wielkości i potrzeb swojej rodziny. Projekty 4-pokojowych domów są idealne dla czteroosobowej lub pięcioosobowej rodziny, jeśli brać pod uwagę konieczność zorganizowania dla każdego domownika własnej sypialni. To także opcja dobra dla rodzin, które planują w przyszłości powiększenie bez konieczności rozbudowy domu na tę okoliczność. Inwestor musi zwrócić uwagę na rozmieszczenie tych 4 sypialni względem obu kondygnacji domu, by dostrzec funkcjonalny podział stref mieszkalnych. W zależności od powierzchni domu, należy wybrać również projekt uwzględniający właściwą kubaturę pomieszczenia mającego stać się kotłownią, oraz dobrać odpowiedni rodzaj paliwa, który będzie efektownie ogrzewał budynek.

Zalety i popularność domów z czterema sypialniami

Domy z czterema sypialniami najczęściej wybierane są przez inwestorów młodych, planujących rozwój swojej sytuacji rodzinnej w ciągu najbliższych kilku, kilkunastu lat. Inwestorzy częsty wybierają projekty na 4 pokoje + salon mając tylko jedno dziecko, ale planując powiększenie rodziny. Dzięki temu mają możliwość urządzania nieużywanych jeszcze sypialni stopniowo, krok po kroku i bez konieczności wprowadzania przeróbek konstrukcyjnych w planie domu. Tego rodzaju projekty wybierają również osoby, które potrzebują mieć osobne jedno lub dwa pomieszczenia do pracy zawodowej, bez rezygnacji z komfortu życia całej rodziny w strefie dziennej.

Takie 4-pokojowe projekty domów pozwalają wygospodarować miejsce dla każdego członka rodziny bez znaczącego wzrostu kosztów eksploatacji – jeśli są to domy o niewielkiej powierzchni. Mogą też umożliwić uzyskanie dużej, otwartej przestrzeni w domach większych, dla inwestorów, którzy najlepiej czują się w przestronnych wnętrzach. Wyśmienite możliwości aranżacyjne 4 sypialni dają komfort urządzenia domu według własnych zasad i potrzeb, bez konieczności oszczędzania przestrzeni. Niewątpliwie, właśnie ta duża ilość miejsca oraz wygodne rozmieszczenie strefy dziennej i nocnej są największymi atutami planów architektonicznych 4-pokojowych domów. Wybór domu o ciekawej bryle pozwala dodatkowo uzyskać ciekawy pod względem wizualnym projekt – marzenie dekoratora wnętrz.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.