Projekty domów tanich w budowie

Projekty domów tanich w budowie

Na co zwrócić uwagę przeglądając projekty domów jednorodzinnych tanich w budowie?

Budowa własnego domu jednorodzinnego to spore przedsięwzięcie, ale przy dzisiejszych możliwościach jej koszty wcale nie muszą znacząco przekraczać ceny zakupu mieszkania w bloku. Projekty domów tanich w budowie uwzględniają nie tylko oszczędną bryłę, ale także zastosowane materiały i taką technikę budowania, aby jak najbardziej ciąć wydatki. Czy możliwe jest postawienie własnego domu w cenie mieszkania w mieście? Oczywiście - wystarczy wybrać odpowiedni projekt.

Dom, który nie kosztuje więcej niż mieszkanie - czyli jaki?

Dom tani w budowie to taki, którego koszt postawienia i wykończenia nie będzie przekraczał 200 tysięcy złotych. Dodatkowym ważnym aspektem domów do 200 tysięcy jest możliwość generowania oszczędności podczas ich eksploatacji. Biorąc pod uwagę fakt, że za samą działkę budowlaną często trzeba zapłacić równowartość mieszkania w centrum dużego miasta, poszukiwanie tanich, ekonomicznych rozwiązań przy wykonawstwie domów jest często priorytetem dla inwestora. Dom w cenie mieszkania w mieście to rozsądna alternatywa dla tych, którzy posiadają już działkę budowlaną i zależy im na jak najtańszym wybudowaniu domu pod miastem dla rodziny, bez zaciągania kredytu na przyszłe kilkadziesiąt lat. Tanie w budowie domy wybierają również klienci, którzy nie mają zbyt dużego budżetu na własne lokum, a woleliby nie być zdanymi na mieszkanie z drugiej ręki w wielorodzinnym bloku. Takie mieszkanie, choć niepozbawione zalet, często nie daje tego komfortu i intymności, co własny dom jednorodzinny.

Metraż, elewacja - jak wpływają na kosztorys?

Zastanawiając się nad tym, jaki metraż domu wybrać, jakie materiały zastosować, na jaką bryłę domu postawić oraz jakie funkcjonalności w nim uwzględnić, warto przejrzeć gotowe projekty domów. Kluczową kwestią będzie tu dobór odpowiedniego projektu domu w cenie mieszkania - takiego, który uwzględni nasze priorytety. Wybierając dom tani w budowie nie trzeba drastycznie ograniczać powierzchni użytkowej. Koszt budowy domu nie zależy bowiem aż tak bardzo od jego wielkości, a raczej od stopnia skomplikowania kubatury budynku. Projekty domów w cenie mieszkań mają więc maksymalnie uproszczoną bryłę, zapewniającą łatwość i krótki czas budowania. W przypadku takich budynków - im mniej szczegółów architektonicznych, wykuszy czy przeszkleń, i im mniej skomplikowany kształt dachu - tym łatwiej jest taki dom zaprojektować, a następnie wykonać. Inwestor ma możliwość wyboru spośród różnych wersji stylistycznych swojego nowego taniego domu, stawiając na naturalne surowce takie jak kamień czy drewno w elewacji, ozdobne tynki, pergole. Takie elementy ozdobne nie generują wysokich kosztów budowy domu, a pozwalają utrzymać jego bardziej nowoczesny, czy też tradycyjny charakter, zgodny z preferencjami inwestora.

Wybór projektu oszczędnego domu - taniego w budowie

Istnieje wiele detali, które mogą zadecydować o tym, że finalnie otrzymanie domu zgodnego z oszczędnym projektem będzie zadowalające dla klienta. Prosta i zwarta bryła budynku, minimalistyczny wygląd, nieskomplikowany kształt dachu, brak ozdobników podnoszących stopień skomplikowania projektu - to czynniki, dzięki którym budowa niedrogiego domu będzie naprawdę opłacalna. Zamiast kosztownych i efektownych lukarn, warto pomyśleć o oknach połaciowych w domach z poddaszem, zamiast balkonów - o przestronnym tarasie. Im prostszy w budowie plan domu, uwzględniający energooszczędne rozwiązania, tym niższe koszty eksploatacji takiego budynku. Wybierając projekt domu taniego w budowie warto, by inwestor pomyślał o widełkach cenowych, na które jest przygotowany, uwzględnił koszt zakupu działki, a także zastanowił się nad tym, jakiej wysokości koszty utrzymania domu jest on w stanie zaakceptować. Choć mniejszy metraż powierzchni użytkowej domu w cenie mieszkania nie wpłynie znacząco na zmniejszenie kosztów budowy, to może mieć wpływ na obniżenie comiesięcznych rachunków za ogrzewanie zimą.

Dom tani w budowie w cenie mieszkania

Coraz więcej młodych ludzi decyduje się na budowę własnego domu, zamiast poszukiwania na rynku nieruchomości mieszkań z drugiej ręki, czy nieruchomości na nowoczesnych, strzeżonych osiedlach domków jednorodzinnych. Samodzielny wybór projektu domu, możliwość odseparowania się od sąsiadów, czy wszelkie decyzje dotyczące realizacji domu i aranżacji jego otoczenia, to niewątpliwe atuty takiej decyzji. Na szczęście obecnie technologia budownictwa pozwala na to, by inwestorami byli również ludzie średniozamożni, dzięki bardzo modnym projektom domów do 200 tysięcy. Mają oni możliwość realizowania się jako właściciele samodzielnych, tanich w budowie i utrzymaniu nieruchomości. Wybierając dobry gotowy projekt taniego domu każdy inwestor może spełnić swoje marzenia o tym, by zostać posiadaczem uroczego domku pod miastem. Ważne jest, by zdecydować się na projekt, który uwzględnia prostą, energooszczędną bryłę domu, minimalistyczny design i użycie materiałów, które nie zrujnują budżetu kupującego. Gdy do ceny budowy doliczy się koszt zakupu działki, wówczas okaże się, że można mieć piękny, przestronny dom w cenie 50-metrowego kilkunastoletniego mieszkania w centrum miasta, w wielorodzinnym bloku.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *