Projekty domów dla 4 osobowej rodziny

Projekty domów dla 4 osobowej rodziny

Domista podpowiada jaki projekt domu parterowego dla rodziny 2+2 wybrać?

Rodzina 2+2 to najbardziej popularny w Polsce model, dlatego nie dziwi fakt, że to właśnie projekty domów czteroosobowych cieszą się u nas największym powodzeniem. Na co zwracać uwagę wybierając plan architektoniczny swojego wymarzonego gniazdka dla niewielkiej rodziny?

Ile sypialni mają domy dla 4 osób?

Dbamy o różnorodność naszych ofert, tak aby każdy z inwestorów mógł znaleźć u nas coś w sam raz dla potrzeb swojej rodziny – dom niedrogi w budowie i utrzymaniu, maksymalnie komfortowy, a być może nawet pozwalający na zmiany przy ewentualnych planach powiększenia rodziny.

Projekty domów dla rodzin 2+2 to przeważnie te o niewielkim metrażu, uwzględniającym trzy sypialnie: jedną większą dla obojga rodziców, często z garderobą i osobną łazienką, i dwiema mniejszymi dla każdego z dwojga dzieci, czyli projekty domów 3-pokojowych z salonem oraz aneksem kuchennym i jadalnianym stanowiącymi wspólną, przestronną strefę dzienną do wypoczynku z rodziną.

W przypadku rodzin 2+2 warto zwrócić także uwagę na projekty budynków z 4 pokojami. W takiej konfiguracji jeden pokój dodatkowy może służyć jako gabinet do pracy, pokój zabaw albo pokój gościnny. Warto go mieć również z uwagi na ewentualny przyszły plan powiększenia rodziny. Większość oferowanych u nas projektów nie jest oczywiście pozbawiona udogodnień takich jak osobna pralnia, dzięki której można postawić na większą lub lepiej wyposażoną łazienkę, kotłownia, pomieszczenie gospodarcze czy nawet spiżarnia przylegająca do kuchni.

Wady i zalety 4 osobowych domów tanich w budowie

Budynki dedykowane wygodnemu życiu codziennemu dla czteroosobowej rodziny to z reguły domy niewielkie, tanie w budowie i energooszczędne. W tej kategorii mogą Państwo znaleźć projekty domów z poddaszem użytkowym – takie, w których pokoje rozlokowane są na poddaszu, co sprzyja ergonomicznemu wykorzystaniu przestrzeni. Są to również projekty domów do 100 m2 – niewielkie, lecz posiadające wszystkie niezbędne do komfortowego życia pomieszczenia.

Niewątpliwą zaletą domów z tej kategorii jest niska cena budowy i wykończenia – szczególnie, gdy wybierze się projekt o prostej konstrukcji, bez skomplikowanych detali architektonicznych. Wszystkie domy tego rodzaju budowane są w technologii nowoczesnej, z wykorzystaniem energooszczędnych technik i materiałów, co sprzyja oszczędnej eksploatacji, szczególnie w połączeniu z małym metrażem cieszącym się doskonałą komunikacją pomiędzy pomieszczeniami.

Wadą domów tego rodzaju może być brak miejsca na dodatkowe pokoje – gościnny czy dla dzieci, które mają dopiero pojawić się w przyszłości, albo na gabinet do pracy. Warto zatem w takiej sytuacji postawić na projekty domów 2+2 z poddaszem do adaptacji, które być może w przyszłości zostanie wykorzystane na dodatkowe pomieszczenia.

Najpopularniejsze rozmieszczenie pomieszczeń w projektach domów dla 4-osobowej rodziny

Gotowe projekty domów 4-osobowych z naszej kolekcji to budynki parterowe, z poddaszem, piętrowe, w kształcie litery L, o prostokątnej bryle i inne, które z pewnością uda się dostosować do warunków zagospodarowania przestrzeni oraz posiadanej działki. Wszystkie charakteryzują się bardzo dobrym rozplanowaniem pomieszczeń względem siebie. Uwzględniono w nich doskonałą komunikację pomiędzy poszczególnymi częściami domu, a także dobrą izolację akustyczną strefy dziennej od strefy nocnej.

Dbamy o różnorodność propozycji z naszej oferty – tak, aby spełniała ona oczekiwania każdego z inwestorów, którzy poszukują u nas projektu idealnego gniazdka. Stąd też zobaczą tu Państwo projekty z wszystkimi pokojami na górnej kondygnacji lub w odrębnym skrzydle domu, albo z jedną sypialnią na parterze lub zlokalizowaną w skrzydle, w którym znajduje się salon i pozostałe pomieszczenia. W naszych projektach domów dla rodziny z dwójką dzieci można też zauważyć te z dwoma łazienkami czy garderobami osobnymi dla każdej sypialni, co zdecydowanie podnosi komfort użytkowania domu na co dzień. Sprawdzając najciekawsze propozycje domów z naszej kolekcji z pewnością odnajdą Państwo ten, w którym Wasza czteroosobowa rodzina będzie żyła wygodnie i oszczędnie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.