Projekty domów do 120 m2

Projekty domów do 120 m2

Jaki projekt domu do 120 m2 wybrać?

Wśród licznych projektów, które mamy w naszej ofercie, największym zainteresowaniem cieszy się kolekcja domów średniej wielkości, czyli o powierzchni w granicach 100-120 m2. Wynika to z zapotrzebowania rodzin na uwicie własnego wygodnego gniazdka, w którym każdy znajdzie swoją przestrzeń, ale bez olbrzymich nakładów finansowych na budowę, wykończenie oraz eksploatację dużego budynku.

Czym są domy do 120 metrów kwadratowych?

To po prostu budynki, których powierzchnia użytkowa wynosi maksymalnie 120 m2. W metraż ten nie wlicza się pomieszczeń takich jak garaż lub kotłownia. Jest to więc 120 metrów kwadratowych, które można wykorzystać na zaaranżowanie przestronnego salonu, kuchni z aneksem jadalnianym, sypialni, łazienek, gabinetu do pracy, pokoju do rozrywki i innych.

Dla jakich rodzin ten metraż będzie najlepszy?

Duże domy to oczywiście jeszcze większy komfort życia, ale tylko wówczas, gdy domowników jest wielu. W przypadku klasycznej 4-osobowej rodziny w zupełności wystarczy średni dom, w którym każde z dzieci i rodzice będą mieli własną sypialnię, a cała rodzina wspólnie będzie spotykać się w kuchni, jadalni i salonie.

Projekty domów do 120 m2 to również pula, w której znajdą coś dla siebie inwestorzy, którzy pragną zaoszczędzić nieco na budowie. Zważywszy na to, że każdy dodatkowy metr kwadratowy to około 3 tysiące złotych kosztów jego wybudowania, nie warto fundować sobie zbyt dużej powierzchni sypialni czy salonu, których nie będzie można ani umeblować, ani rozsądnie wykorzystać. Najlepszą opcją wydają się gotowe projekty domów, w których przestrzeń użytkowa nie jest bardzo duża w stosunku do liczby domowników. Warto, aby inwestorzy brali pod uwagę nie tylko możliwość ewentualnego powiększenia się rodziny w przyszłości, ale również sytuację odwrotną - gdy dzieci wyfruwają z gniazda, a budynek wciąż trzeba zimą ogrzewać w całości. Mniejszy dom to niższe koszty budowy i eksploatacji. Dlatego polecamy projekty domów do 120 m2 tanich w budowie, które uwzględniają także wszelkie aspekty energooszczędności budynku.

Parterowe, z garażem, nowoczesne? Jakie gotowe projekty domów do 120 m2 znaleźć można na domista.pl?

Wśród przedstawicieli tej kategorii można znaleźć na przykład projekty domów parterowych z poddaszem użytkowym lub do adaptacji. To jedne z najchętniej wybieranych projektów z uwagi na prosty i wygodny podział. Strefa sypialniana zlokalizowana jest zwykle na poddaszu, a strefa dzienna na dolnej kondygnacji, co pozwala na korzystanie z obu z nich w sposób niezwykle komfortowy. Mamy w ofercie domów do 120 m2 również budynki parterowe o zwartej, prostej konstrukcji dachu, które są tańsze w budowie, ale wymagają odpowiednich wymiarów działki.

Nasze projekty domów piętrowych do 120 m2 polecamy natomiast inwestorom, którzy mają ograniczony wybór z uwagi na wąską działkę wymuszającą określony typ zabudowy. Zarówno parterowe, jak i piętrowe domy w naszych projektach mają bardzo przyjazny użytkowaniu rozkład pomieszczeń. Zakłada on w tym metrażu odpowiednie oddalenie od siebie strefy dziennej i nocnej dla lepszego komfortu akustycznego domowników. Jednocześnie ciągi komunikacyjne zostały stworzone tak, aby poruszanie się po budynku nie wymagało robienia dużej liczby kroków. Choć spora dawka ruchu na co dzień jest jak najbardziej wskazana, to jednak w domu zaleca się tracić jak najmniej czasu na niepotrzebne przemieszczanie się pomiędzy pokojami.

W skład powierzchni użytkowej tych domów nie wchodzi garaż ani kotłownia, dlatego warto wziąć pod uwagę nasze projekty domów do 120 m2 z garażem, który może się przydać nawet jeśli obecnie rodzina nie ma samochodu.

Jakie są zalety i wady projektów domów 120 mkw?

Najważniejszą zaletą budowy domu do 120 m2 jest niewątpliwie stosunkowo niski koszt budowy przy wysokim komforcie użytkowania go - to metraż, który pozwala wygospodarować dość miejsca dla każdego z domowników, a nie generuje wielkich kosztów budowy ani utrzymania. Dodatkowo takie domy z reguły można spokojnie dopasować do większości wymogów Miejscowych Planów Zagospodarowania Przestrzennego, gdyż należą do budynków popularnych i uniwersalnych. Wiele konceptów dostępnych u nas to projekty domów nowoczesnych do 120 m2, które zaplanowano w sposób umożliwiający ewentualną rozbudowę w przyszłości - na przykład poprzez dobudowę piętra lub adaptację poddasza. Tym samym inwestor nie musi od razu ponosić dużych kosztów budowy, a dopiero z biegiem czasu po zaistnieniu takiej potrzeby rozbudować swój dom i zwiększyć tę powierzchnię.

Jeśli chodzi o wady - takie projekty, o ile wybierze się ten korzystny dla własnej rodziny, w zasadzie ich nie posiadają. Domy te w większości mieszczą się nawet na wąskich parcelach, są przestronne, ale łatwe do utrzymania w czystości i ogrzania. W przypadku niewielkich rodzin sprawdzają się wyśmienicie. Mniejszy metraż stanowi tutaj zaletę, a nie wadę - gdyż znajduje wielu zadowolonych odbiorców. Polecamy zapoznać się z naszymi projektami domów o powierzchni do 120m - być może właśnie wśród nich znajdzie się ten idealny dla całej rodziny!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.