Projekty domów do 110 m2

Projekty domów do 110 m2

Na co zwrócić szczególną uwagę wybierając projekt domu jednorodzinnego o powierzchni 110 m?

Projekty domów o pow. do 110 m2 to jedna z najpopularniejszych kategorii. Wśród nich zdarzają się przedstawiciele różnych stylów i technologii budownictwa, co sprawia, że osoby decydujące się na domy w granicach 110 m2 powierzchni użytkowej naprawdę mają w czym wybierać. Kto najchętniej inwestuje w ten metraż?

Projekty małych domów 100, 105 czy 110 m2 tanich w budowie – dla ilu osób? A może dla rodziny z babcią?

Średnie domy, pomiędzy 100 a 150 m2 to opcja idealna dla rodziny 2+2 lub 2+3. W takim budynku można śmiało wydzielić 3 lub nawet 4 sypialnie, przestronny salon z jadalnią i kuchnią, łazienkę i WC, a nawet pomieszczenie gospodarcze, garderobę czy pralnię. W tej kategorii znajdą się na przykład projekty domów z jednym pokojem na dole, który można przeznaczyć na pokój gościnny lub gabinet.

100-110 metrów powierzchni użytkowej to wystarczająco dużo miejsca dla klasycznej rodziny z możliwością korzystania z kameralnych, jednoosobowych sypialni dzieci, większej sypialni rodziców i sporej strefy dziennej. Ten metraż zapewnia duży komfort życia na co dzień, ale nie powinien generować dużych rachunków – szczególnie przy zastosowaniu wielu ekologicznych instalacji pozwalających na oszczędzanie. Co więcej, taki dom umożliwia swobodne wygospodarowanie ewentualnego dodatkowego pokoju lub kąta do pracy w przyszłości, gdyby rodzina się powiększyła – to dobre rozwiązanie dla par lub rodzin z jednym dzieckiem.

Jakie domy których powierzchnia wynosi ok. 110 metrów znajdziesz w kolekcji domista.pl? Tanie w budowie.

Nasza oferta obejmuje zarówno projekty domów parterowych, jak i piętrowych, czy z poddaszem użytkowym. Wiele projektów parterowych przy tym rzędzie powierzchni można zrealizować nawet na wąskich działkach do 20 metrów szerokości. Wymagane minimalne wymiary parceli oraz powierzchnia zabudowy domu to jednak kwestie bardzo indywidualne, różniące się w zależności od konkretnego projektu.

Projekty domów jednorodzinnych do 110 m2 to bardzo często domy nowoczesne w technologii murowanej, ale budowane z naciskiem na pasywność lub energooszczędność – korzystne dla środowiska i dla portfela gospodarzy. Wśród nich mogą się jednak znaleźć projekty domów w technologii szkieletowej lub drewnianych, gdyż sposób budowy nie ma wpływu na metraż. To bardzo często domy z dachem dwuspadowym, ale można znaleźć wiele projektów z dachami kopertowymi, wielospadowymi czy płaskimi, zamykające się w maksymalnie 110 metrach kwadratowych powierzchni.

Czy projekty domów do 110m mogą mieć jakieś wady?

Obecność lub brak wad w przypadku dyskutowania o metrażu domu to kwestia względna. Domy tej wielkości zazwyczaj są przeznaczone dla konkretnej liczny domowników – wówczas mogą zapewnić im wygodne funkcjonowanie. Dla dużych rodzin dom z 3 sypialniami może okazać się zbyt mały, niewystarczający dla sześciu czy siedmiu domowników. Z kolei para seniorów może uznać za wadę dużą powierzchnię domu i ewentualne bariery architektoniczne w postaci schodów.

Dlatego też, gdy mowa o wadach projektów domów do 110 m należy zawsze zadać pytanie – dla kogo dom ma być przeznaczony? Z reguły dysponując działką średniej wielkości można pozwolić sobie na budowę takiego domu, jeśli nie parterowego, to piętrowego lub z poddaszem. Większość planów zagospodarowania przestrzennego uwzględnia ten metraż zabudowy. To sprawia, że projekty domów o powierzchni użytkowej do 110 m2 cieszą się naprawdę dużą popularnością wśród inwestorów. Szczególnie zaś zainteresowani są nimi ludzie poszukujący wygodnego, ale nie przesadnie dużego domu, w którym mogliby w przyszłości założyć niewielką rodzinę.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.